"W  1970 roku z inicjatywy Grona Pedagogicznego pod kierownictwem Stanisława  Jaworskiego przy akceptacji ówczesnych władz nadano szkole imię Bohaterskich Dzieci Warszawy . Pamiątkowa tablica z tej uroczystości ozdabia dolny korytarz do dnia dzisiejszego. W 1986 roku warszawski  artysta przekazał tutejszej placówce  podczas uroczystej akademii, w której również brałem udział obraz z wizerunkiem małego powstańca. Obraz  ten również możemy nadal oglądać w tutejszej szkole . Niejako dopełnieniem całości jest dzisiejsza jakże ważna  uroczystość podczas której rodzice przekazali społeczności szkolnej  sztandar.

 Sztandar ten od dzisiaj będzie  wizytówką tej szkoły, w której  od dawna  pielęgnowana była pamięć o tych bohaterskich powstańcach, o bohaterskich dzieciach warszawy

 

Drodzy uczniowie niech ten sztandar  wyznacza dla was jak najlepsze wartości najlepsze cechy charakteru : pracowitość,  uczciwość,  szacunek dla innych  poszanowanie dla tradycji   i niech sprawi abyście byli dobrymi uczniami, a w przyszłości dobrymi obywatelami.

 

Szanowni Państwo

Obok wartości związanych z patriotyzmem i tradycjom sztandar to również przedsięwzięcie natury finansowej . Myślę że to dobry czas by podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się w jakiejkolwiek formie do ufundowania tego sztandaru . Dziękuje przede wszystkim Radzie Rodziców za ich inicjatywy które pomogły uzbierać fundusze, gronu pedagogicznemu na czele z panią Dyrektor, które pomagało przy tych przedsięwzięciach  jak również  za przygotowanie  dzisiejszej jakże pięknej  uroczystości. Dziękuję  tym mieszkańcom Pyzówki, którzy z życzliwością i ze zrozumieniem  pomagali przy realizacji tych  inicjatyw, dzięki którym możemy przeżywać tą historyczną chwilę.  

 Na koniec pozostaje mi złożyć życzenia uczniom  samych sukcesów w nauce, a gronu pedagogicznemu  pełnej satysfakcji z pracy pedagogicznej .

Wszystkiego dobrego." 

 

Wiesława Parzygnat  Przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ,  4 października 2011  podczas uroczystości nadania i poświecenia sztandaru

 

 

Więcej zdjęć na stronie http://www.szkolapyzowka.dbv.pl

Galeria: 

Pyzówka TV

Gmina Nowy Targ
Gmina Nowy Targ

Statystyki strony

  • Liczba odsłon:580,103
  • Liczba wejść:47,556